این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد عمارت کسری کاملا محفوظ می باشد

امام علی علیه السلام : بزرگ فکر کن، کوچک عمل کن، همین حالا شروع کن

 ( ادامه ... )

امام علی علیه السلام : بزرگ فکر کن، کوچک عمل کن، همین حالا شروع کن

امام علی علیه السلام : بزرگ فکر کن، کوچک عمل کن، همین حالا شروع کن
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/07 0 نظر

در جهانی که در آن زندگی می کنیم انسان ها 4 دسته اند : 

دسته اول کسانی که بزرگ فکر می کنند و بزرگ نیز عمل می کنند

دسته دوم کسانی که بزرگ فکر می کنند و کوچک عمل می کنند 

دسته سوم کسانی که کوچک فکر می کنند و بزرگ عمل می کنند

و دسته چهارم کسانی که کوچک فکر می کنند و کوچک نیز عمل می کنند

دسته چهارم انسان هایی هستند که همیشه به وضع فعلی خود قانع بوده و به اصطلاح آب باریکه زندگی را دوست دارند و هیچ وقت به یک پله بالاتر از خود نمی اندیشند. این افراد همیشه برای رفتن به سطح بالاتر دچار ترس و ناامیدی هستند و معمولا پیشرفت چشمگیری در زندگی نخواهند داشت.

درباره دسته سوم جالب است بدانید که اوضاع و احوال زندگی این افراد به مراتب خطرناک تر از افراد دسته چهارم است زیرا آنها با فکر و ایده های کوچک در عمل دچار بلندپروازی و شکست های بسیار بزرگ می شوند. این افراد به واسطه تفکر محدود و عدم تحلیل عواقب یک کار دست به اقدامات بزرگ زده و دچار ورشکستگی و سرخوردگی خواهند شد. دسته سوم می خواهند ره صد ساله را یک شبه طی کنند. سطح زندگی این گروه از دسته چهارم پایین تر می باشد.

شاید با خود فکر کنید که دسته اول بهترین افراد یک جامعه هستند که هم بزرگ فکر می کنند و هم بزرگ عمل می کنند. برای انجام یک کار ابتدا باید فکر و ایده آن خلق شود. تفکر قبل از عمل و حین عمل مانع بروز شکست می شود. قطعا اگر به دنبال انجام کاری سالم و بی نقص هستیم باید تفکر ما همیشه بزرگ تر از عمل ما باشد تا از پس مشکلات آن برآید و به چالش برنخورد. به زبان ساده تر اگر سطح فکر ما برابر یا کمتر از سطح عمل ما باشد حین بروز ایرادها و کاستی ها، نمی توانیم آنها را حل و فصل کنیم و نقایص متعددی گریبان گیر ما خواهد شد. با این تفاسیر اگر سطح تفکر ما از سطح عمل ما بالاتر باشد کمبودهای حین کار را پیش بینی خواهیم کرد و چون همیشه یک گام جلوتر را می بینیم احتمال وقوع شکست را به حداقل خواهیم رساند. نتیجتا فکر یک عمل باید بزرگتر از خود عمل باشد.   

پس بزرگ فکر کنیم و کوچک عمل کنیم و از همین حالا شروع کنیم                                                                                                           نوشته : احمد مشایی

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین مقالات سایت

آخرین محصولات

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...